In verband met de Corona-crisis zullen er tot aan 1 juli 2020 geen activiteiten zijn op de Waarf te Enter. Ook zullen er tot dan geen vaartochten zijn op de drie locaties. Voor de aangegeven periode kan er helaas geen boeking worden gemaakt. We werken aan een aangepast vaarschema voor de periode na 1 juli. Het aantal personen per vaart zal dan zeer beperkt zijn.
Boekingen
Maak keuze
Lees info voor het boeken
Geen vooruitbetaling
De Regge is een regenrivier die vroeger al het water opving en als riool gebruikt werd. Nu is zij helder en zo schoon dat zelfs het ijsvogeltje weer is te zien.
Wie kent niet het woord overtoom? In de Regge passeert de zomp twee stuwen met hulp van overtomen, een lorrie waar de zomp opvaart en naar de andere kant getrokken wordt.
De Regge was wat nu de A1 is, dé levensader van Twente naar de Hanzesteden Zwolle en Kampen. 200 jaar geleden voeren hier honderden Enterse zompen en nu weer drie.
De zomp is een eikenhouten platbodem van ± 12 meter lang met fokzeil en grootzeil. Een fantastisch zeilschip en goed bestuurbaar en zeer geschikt voor ondiep water.